Eesmärgid

– Kujundan Eestist ökoriigi, mis rajab loodust hoides uusi töökohti ja tööstusharusid.

– Seisan vabama ja võrdsema ühiskonna eest, kus igaüks loeb ja kus edu viljad jõuavad kõigini.

– Toon maksud Lätist tagasi.

– Olen massilise rände vastu, aga olen ka aidanud Tiibeti pagulasi Indias, palju ja põhjusega.

Kandideerin SDE nimekirjas, seega minule antud hääl raisku ei lähe.

Erakonna liige ma pole, vaid püüan koostada erakondade ülest “varivalitsust”, mille poliitika mitte ei lõhestaks inimesi pisiasjade üle, vaid ühendaks neid oluliste teemade ümber.


Hea valija!

Mina olen Roy Strider ning kuigi elan Lõuna-Eestis, kandideerin eelseisvatel valimistel riigikokku Haaberstis, Kristiines ja Põhja-Tallinnas. Olen lihtne lambakarjus, kes kasvatab ka, nagu näete, hobuseid ning selline elu mulle meeldib. Vaatamata karjuseelule teatakse mind ka kirjanikuna, nii Postimehe kui teiste väljaannete kolumnistina, inimõiguslasena, kodanikuühiskonna aktivistina, aga ka ansambli Vennaskond kitarristina. Olen Tiibeti eksiilvalitsuse ja dalai-laama administratsiooni poolt määratud Tiibeti asjade koordinaator Eestis ja kui see kellegi jaoks oluline peaks olema, siis olen ka ise budist. Ma seisan vabaduse ja õigluse eest!

Olen juba 10 või 15 aastat kirjutanud, rääkinud ja andnud palju loenguid Eesti arenguvõimalustest ökoriigina. Tänaseks on minu ideed leidnud hulganiselt kaasamõtlejaid ning kliimamuutused ja ka muutused arenenud inimeste mõtlemises sunnivad meid looduse hävitamist peatama. On ju ka inimkond vaid osa loodusest, kuigi planeedi oleme osanud juba korralikult tuksi keerata. Ma võitlen mürgipõldude ja plastmassist maailma vastu, Sinu laste nimel!

Mina usun (ja minu selja taga seisab täna küll hobune, aga muul ajal teadlased), et Eesti arendamine kogu maailmale eeskujuks olevaks unikaalseks ökoriigiks on vajalik, võimalik ja kasulik. Maheturg on maailma üks kiiremini kasvavaid turgusid, uued sinimajanduse lahendused, tootmine, mis laastamise asemel taastab loodust, on juba paljudes teistes riikides kasutusel. Haarame elul sabas lohisemise asemel muutuste ohjad ning lihvime oma riigi säravaks kalliskiviks, kus puhas õhk, puhas toit ja puhtad mõtted aitavad elurikkusel õitsele puhkeda. Ma seisan väiketootmise eest ja monopolide vastu!

Peale liitumist eurotsooniga, Natoga ja Euroopa Liiduga, on meie väikeriigil puudunud uus suur eesmärk, uus suur narratiiv. See saab olla vaid Eesti ökoriik. Meie ellujäämise nimel, meie majanduse restardi nimel, meie laste nimel. Sinu nimel!

Ma ei ole parteilane, kuid kandideerin sotsiaaldemokraatide nimekirjas. Teen seda kaalutletud põhjustel: pelgan, et väikesed rohelised erakonnad ei ületa nendel valimistel tõenäoliselt valimiskünnist, kuigi ootus rohemõtlemise järgi on ühiskonnas suur. Valimiskünnise alla jäänud erakondadele antud hääled jagatakse aga automaatselt valimiste võitjate vahel – sellises süsteemis mina osaleda ei soovi. Sotsiaaldemokraatidel on suurtest erakondadest parim keskkonnaprogramm, mida sain veelgi paremaks muuta. Eesti arendamine õiglaseks ja säravaks ökoriigiks on nüüdsest sotsiaaldemokraatide valimislubadus ning uus suur eesmärk. Ma seisan umbluutamise, meelemürgitamise ja lamemaalaste vastu, mõistlike ja tegelike lahenduste eest!

Olen enda elus osalenud mitmetel ratsutamisvõistlustel ja endalegi üllatuseks võitnud. Seekord osalen aga sellisel võiduajamisel, mille finiš on Toompeal ja kus ilma Sinu abita võita ei saa. Minu võistlejanumber Riigikogu valimistel on 486. Vali uhkelt arenev ja eeskujulik Eesti, vali oma laste ja lastelaste ellujäämine, vali ökoriik.