Aeg selgitada vabadust

Alates hetkest, mil sai avalikuks minu kandideerimine riigikokku, olen oma postkastidest lugenud ja näinud erinevaid sõnumeid ja postitusi, ähvardusi ja läkitusi, aktivkat ja kalinkat – seda kõike seoses põhiseadusliku õiguse teostamisega. Mitte väga väike osa saadetud tekstidest on kas laim, provotseerimine või labane sõim. Selle saatjad peaks teadma, et mind isegi ei huvita, kes täpselt (või milline trollide armee) lugupidamatu retoorikaga esineb.

Koolikiusamine on tänases hilisteismeliste poiste maailmas muutunud ka täiskasvanute elu osaks ning tundub, et internet võimendab lamedusi. Minul on küll nüüdseks juba nii paks nahk, et rumalate lausejuppide saatmine allakirjutanu aadressil on täiesti mõttetu. Siit sõnum nn trollidele: ärge nähke vaeva.

Vabadus on tajumuslik olek, kus kiitus ja laitus, võit ja kaotus ei mängi enam väga suurt emotsionaalset rolli. On, nagu on. Sedasama soovin kõigile, teistsugune maailm on võimalik.

Panen allapoole veel ühe sotsiaaldemokraatide slogani, sedapuhku Rainer Kuuba täiendusega: “Igaüks loeb, aga mina saan loetust ka aru.” Olgem ikka arukad.

Roy Strider